منوی برگه ها
منوی دسته ها

ارسال شده توسط در ۱۸ مهر ۱۳۹۲ در ابن سینا, برنامه هفتگی | ۷ دیدگاه

برنامه معرفت ۱۹ مهر ۱۳۹۲

برنامه معرفت ۱۹ مهر ۱۳۹۲

شناخت نفس از مباحث مهم فلسفی است که همواره مورد توجه فیلسوفان و حکیمان، چه در غرب و چه در سنت اسلامی بوده است. همچنین در مکاتب الهی، نفس شناسی در صدر معارف دینی آنان جای گرفته است. رابطه نفس و بدن یکی از مصادیق رابطه صورت و ماده می‌باشد که این رابطه، ترکیبی اتحادی است. اهمیت این امر در اینجاست که در این صورت با از بین رفتن بدن، نفس نیز باید از بین برود و در نتیجه تبیین حیات اخروی در نظر ارسطو با چالش مواجه می‌شود. برنامه معرفت جمعه 19 مهر آقای دکتر دینانی و لاریجانی به بررسی و شناخت نفس و مبدأ نفس و روان از دیدگاه ابن‌سینا می‌پردازند.

برنامه مربوط به این هفته را در کانال آپارات ما ببینید یا آن را دانلود نمایید: دانلود ویدیو

۷ دیدگاه

 1. با سلام وعرض ادب خدمت شما ناجیان بشریت: در وصف ارزشمندی برنامه شما همین بس که اگه برنامه شما نبود شاید خیلی پیش ها از فرط بیهودگی و پوچگرایی و بی معنی بودن زندگی{یعنی زندگی را همین زندگی حیوانی و تکراری وبیهوده میدانستم}خود را از قید این زندگی ملال آور راحت میکردم اما به پاس برنامه های سودمند شما تولد دوباره یافته و به جواب تمامی سوالاتم که در هیچ رشته ای جواب آنراپیدا نکرده بودام را رسیدم سرتان را به درد نیاورم که مرا طبق فرمایش مولا تا آخر عمر عبد خودتان کردید واز خدا میخواهم عمر این حقیر را خدا به عمر استاد بیافزاید تا این حقیر هم بواسطه این احسان در حضور زیبای مطلق صاحب ارزش و معنا شوم. با سپاس فراوان ابراهیمی

  • درود و احترام خدمت شما دوست بزرگوار.

   بی اندازه خوشحال هستیم که برنامه معرفت توانسته است برای زندگی شما سودمند و مفید واقع شود. ابراز دیدگاه های اینچنینی از طرف بینندگان برنامه و دنبال کنندگان وبسایت معرفت همیشه مایه سرافرازی و غرور ما بوده است. امیدواریم بتوانیم خدمات خود را در این راه بی وقفه عرضه داریم.

   متشکرم

 2. باعرض سلام و خسته نباشيد به شما كه در راه اعتلاي فلسفه و عرفان اسلامي ايراني مي كوشيد هيچ يك از برنامه هاي علمي وفرهنگي وفلسفي تا اين حد عميق و مفيد در تلوزيون و… من نديدم كه پخش بشود واقعا هر هفته جمعه ها كه بي صبرانه منتظر مي شوم كه از درياي بيكران معرفت ومعاني ژرف استاد ديناني مي نوشم. من از خداوند منان براي استادابراهيمي ديناني واستاد منصورد لاريجاني آرزوي توفيق الهي و طول عمر پربركت روز افزوني را دارم اين برنامه خيلي در شخصيت وزندگي من تاثير داشته به گونه اي كه رويكرد ونگاه مرا به مفهوم وهدف زندگي معنايي اصيل وژرف بخشيده است.

  • ضمن عرض درود و احترام خدمت شما، برایتان آرزوی توفیق و سعادت داریم. از ابراز لطف شما متشکریم.

 3. خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی..(بازم بگم یا کافیه؟) ممنونم
  خدا خیرتان دهاد

 4. دوستان اسم موسیقی و خواننده آم که در میان برنامه این قسمت پخش میشود را اطلاع دارید. شعرش از سعدی است.
  ممنونم

  • دقیقه ۲۰:۵۰ پخش میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *